Arapça Ders Notları İndir Kitaplar PDF Türkçe

0
4281

Arapça Ders Notları İndir Kitaplar PDF Türkçe

arapça-ders-notları-indir-pdf-768x576

Arapça Ders Notları,ile arapça dilini ve anlamlarını öğrenebilirsiniz arapça sözlük arapça gramer
arapça ders notları hikayeler ve Kuranı Kerim dilini öğrenmek için eşsiz bir kaynak.

Hangi tür Arapça’yı öğrenmek istediğine karar ver:

  • Modern Standart Arapça. Eğer ilgin belli bir Arap ülkesi ile sınırlı ise, en mâkul yol Modern Standart Arapça olarak bilinen genel Arapça’yı öğrenmektir. Bu tür bütün Arap ülkelerince kullanılmaktadır. Fakat genelde yalnızca yazı dili olarak veya resmî bağlamda kullanılır: edebiyat,gazeteler,eğitim, radyo/televizyon haber programları, siyasî konuşmalar vs.
  • Klasik Arapça (Kuran Arapçası). Eğer ilgin daha çok İslamî ya da eski çağlarda kullanılan Arapça çalışmalarına yönelikse, bir Klasik Arapça kursu ihtiyacını karşılayacaktır. Bu tür, Kur’an-ı Kerîm’de ve klasik dini metinlerde, hukûkî ve ilmî metinlerde kullanılan Arapça’dır. Modern Standart Arapça’nın temelini oluşturur.
  • Âmmîce (Halk Arapçası). Eğer bir Arap ülkesinde yaşamayı planlıyorsan ya da belli bir Arap ülkesi ya da bölgesi ile iş yapıyorsan, başlı başına Modern Standart Arapça ihtiyacını karşılamayacaktır. Araplar ana dilleri olarak bölgesel lehçelerle konuşurlar, ve lehçeleri arasındaki farklılık birbirlerini anlamamak için yeterli bir sebep olabilir. Kabaca, 5 genel lehçe ailesinden söz etmek mümkün. Ve hepsi de ülkeye,şehre,komşuluğa, ve hatta dine göre kendi içinde farklılık gösterir: Körfez Arapçası, Mezopotamya Arapçası, doğu Akdeniz Arapçası, Mısır Arapçası ve Mağrib (Fas) Arapçası.

arapça

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.