CorelDraw 12 Görsel Eğitim Seti Türkçe indir

0
3917

 CorelDraw12 Görsel Eğitim Seti Türkçe indir

CorelDraw 12 Görsel Eğitim Seti Türkçe indir

Corel Corporation tarafından üretilen CorelDRAW 1989 yılında kullanıcılarla tanışan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır, tasarımcıların, grafikerlerin ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır. CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır.

CorelDRAW matematiksel olarak tanımlanmış noktalar kullanır. Örnek vermek gerekirse bir çizgi çizebilmek için CorelDRAW’ da A noktasından B noktasına düz çizgi çek demek yeterlidir bunu o şekilde kaydeder. Fotoğraf işlem programlarında ise A1-B1; A2B2;…A20-B20 koordinatlarına nokta koy demek gerekir. Fotoğraf işlem programlarında noktalar pixel olarak tanımlanıp görülürken CorelDRAW’ da vektörel kullanıldığı için düz ve kesintisiz olmaktadır. Yapılan bir çizim çok büyük ebatlara kalite kaybı yaşanmaksızın değiştirilebilir, dosyanın kaydedilmesinde boyut sorunu yaşanmaz.

CorelDRAW’ ın kullanım alanları oldukça geniştir ama ağırlıklı olarak masaüstü yayıncılığı, dijital baskı yapanlar, matbaalar, tekstil firmaları, tabelacılar, açık hava reklamcıları ve reklam tanıtım firmaları kullanır.

Corel Corporation 1987 yılında Michel Bouillon ve Pat Beirne adındaki iki yazılım geliştiricisini masaüstü yayıncılık yazılımları için vektör tabanlı illustrasyon yazılımı geliştirmek üzere işe aldı. 1989 yılında CorelDRAW’ın ilk sürümü yayınlandı. CorelDRAW 1.x ve 2.x sürümleri Microsoft Windows 2.x ve 3.0 altında çalışıyordu. CorelDRAW, Windows tarafında Postscript çıkış alabilen ve font yönetimini sorunsuzca sağlayabilen ilk yazılımlardan biridir.

Microsoft, Windows 3.1 sürümünü yayınladığında CorelDRAW’ın da 3.0 sürümü yayınlandı. CorelDRAW 3.0 Vektörel ve raster (Zsoft’tan lisanslanan Photopaint) grafik yazılımları ve font yöneticisi ile aynı zamanda ilk masa üstü yayıncılık program paketidir.

CorelDRAW’ın ilk sürümleri ile birlikte sektörde boy gösteren Micrografx Designer yazılımının üreticisi olan Micrografx firmasını 2001 yılında satın alan Corel firması CorelDRAW’ın gelişimi için büyük bir adım atmış, Corel Designer yazılımının da sektörde söz sahibi olmasını sağlamıştır.

CorelDRAW geçmişte Unix, Linux, OS/2, CtOS, MacOS için de üretilmiş olsa da güncel sürümü sadece Windows platformlarında çalışmak üzere geliştiriliyor. MacOS işletim sistemi için yayınlanan son sürüm 11. sürüm (Graphic Suite) oldu ve bu sürümden sonra MacOS için geliştirilmesi bırakıldı. CorelDRAW X7 ile de Windows XP ve Vista desteği bırakıldı.

CorelDRAW X6, Windows XP, Vista, Windows 7 ve Windows 8 ‘in 32 bit ve 64 bit sürümleriyle tam uyumludur.

CorelDRAW X7, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8,1’in 32 bit ve 64 bit sürümleriyle tam uyumludur.
CorelDRAW Graphics Suite X6 paketin ilk 64 bit sürümüdür.
CorelDRAW GS X6 Windows 8 sertifikalı ilk Corel paketidir.

CorelDraw 12 Görsel Eğitim Seti Türkçe Full indir, CoreDraw yeni başlayanlar için ideal bir set,
grafik tasarımı hayatımızın bir parçası, özellikle tasarım ve sunumlarda işimizi
görür, sizde meraklıysanız nasıl kullanıldığını en ince detayına kadar öğrenebilirsiniz,
griş, seviyesinden tutun, son seviyeye kadar, bir çok konu içermekte

CorelDraw 12 Görsel Eğitim Seti Türkçe indir2

 İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.