İNTERNET İŞLEYİŞ MODELLERİ

0
3856

İNTERNET İŞLEYİŞ MODELLERİ
-Bir Web sayfası, içinde sadece HTML kodlarını barındıran bir yapıya sahiptir. Bu web sayfası internette herhangi bir sunucu bilgisayarda muhafaza edilir ve talep geldiğinde bir kopyası istemciye gönderilir.
-İstemcideki bilgisayar gelen HTML bilgisini gösterir. Bu çalışma biçimi en basit şekliyle  bir web sayfasının browserda görüntülenmesidir-Bu işleyişi daha ileri, daha işlevsel ve aktif web sayfaları tasarlamak istediğimizde her iki tarafta da yapılabilecek şeyler vardır.
-İnternet sunucu-istemci modeline göre çalışır. Fiziksel olarak , isteği yapan bir bilgisayar (istemci) ve bu isteğe cevap veren özel bir bilgisayardır (sunucu).
-Bir web sayfasında adresi yazıp Enter’ a basmak bir istektir. Bu isteğimizi bir yerlerdeki bir sunucu karşılar. Bu modelin diğer bir adı : istek-cevaptır  (request – response).
-internetteki bütün web sitelerinin çalışma mantığı bu modele dayanır. Bir istek olmadan, sunum, yani yayıncılık yapılmaz (bir radyo gibi değildir).

Sonraki İçerikAsp.net Dropdownlist Kullanımı
Marmara Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü Bitirdim. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği YL ve AÖF İşletme 4.Sınıfta eğitimime Devam etmekteyim. Bilgisayar mühendisi olarak yazılım geliştirme yapıyorum.

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.