Outlook 2013 Kurulumu ve ayarları Resimli anlatım

0
3980

Outlook 2013 Kurulumu ve ayarları Resimli anlatım

Merhaba Arkadaşlar,

Bu yazımda Outlook 2013 Kurulumu ve ayarlarını resimli olarak anlatacağım.Outlook 2013  açtığınızda hesabınız yok ekli değil ise eposta hesabınızı eklemenizi isteyecek.Hesap ekleye tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde görülen hesap ekleme ekranı karşınıza gecelecektir.Bu ekranda elle kurulum veya ek sunucu ayarları olan seçeneği seçtikten sonra ileriye tıklıyoruz.

 

1

 

 

 

 

ileriyi seçtikten sonra aşağıda görülen bilgileri girmeniz gerekmektedir.Sunucunuz mail.siteadi.com da olur yada gelen pop3.siteadi.com ve giden ise smtp.siteadi.com şeklindedir.Ama genel olarak mail.siteadi.com şeklindedir.Bilgileri girdikten sonra Diğer ayarlar seçeneğine tıklayıp sunucunun port ayarlarını yapmalıyız.

3

 

 

Burada giden sunucu seçeneğinden giden sunucum için kimlik doğrulaması gerekiyor kutucuğunu işaretliyoruz.ve oturum açarken kıllanılacak seçeneğine bilgilerimizi yazıyoruz.
4

 

 

gelişmiş seçeneğini seçtikten sonra aşağıdaki bilgileri giden sunucuyu 25 yerine 587 yazıyoruz.Bu sunucumuzun giden eposta portudur.Standart olarak 587 olması gerekmektedir.

5

6

Bu ayarları yaptıktan sonra tamam diyip kaydediyoruz. ve bağlantıyı sına diyoruz.eğer bilgileri doğru girdiysek aşağı resimdeki gibi tamamlanır.Hata alıyorsanız sunucu bilgileri için hosting firması ile görüşün.

7

 

Bu ayarları yaptıktan sonra ileri diyerek kurulumu tamamlıyorsunuz.8

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.