Papara ve İninal Elektronik Ödeme Sistemler Nelerdir ve Sıkça Sorulan Sorular

0
4562

Papara ve İninal Elektronik Ödeme Sistemler Nelerdir ve Sıkça Sorulan Sorular

Papara ve İninal Elektronik Ödeme Sistemler Nelerdir ve Sıkça Sorulan Sorular
Papara ve İninal Elektronik Ödeme Sistemler Nelerdir ve Sıkça Sorulan Sorular

 

Papara elektronik ödeme sistemleri olarak BDDK tarafından onaylı ve resmi gazetede ödeme sistemleri olarak yayınlanan bir firmadır. Paypalın Türkiye pazarından çıkmasıyla birlikte özellikle web ile uğraşan kişilerin kullandığı yeni bir ödeme sistemi araştırıldı ve tam bu noktada papara imdatlarına yetişti. 2014 yılının başında bankalara dış kaynak temini ile başladığı faaliyetlerini entegre çözüm ortaklığına dönüştürerek 2015 yılında Mastercard tarafından ISO (Independent Sales Organisation) lisansını alan Paywizard’ın kurucusu İlker Diker, Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş firmasına 15 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı.

İninal  kart, MasterCard’ın alt kuruluşu bir kart markasıdır. MasterCard’ın geçtiği her yerden alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden, kasaptan, manavdan, marketten yani kredi kartının geçtiği her yerden alışveriş yapabilirsiniz. Ininal kartın en büyük avantajı yaş sınırının olmamasıdır.Ininal Kartı, alabilmenin 3 yolu vardır. İlk yol bir mobil uygulama vasıtası ile, ikinci yol ininal kart satış ve yükleme noktalarından, diğer bir yol ise ininalin diğer satış merkezlerinden alınabilir.Mobil uygulama olarak şimdilik ParaMara üzerinden alınabilmektedir. Kart satış yerleri ise PTT, PTT Matik, Migros, Migros Jet, Tansaş, Teknosa, D&R, Petrol Ofisi ve Ininal’ın kendi internet sitesi üzerinden online alınabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorulardan bazıları 

  • Hesap oluşturmak ve kullanmak için yaş sınırı var mı ?

Her iki firmada da kullanmak için yaş sınırı vardır. Kullanmak için   Papara 13 ininal ise 12 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir.

  • Nasıl açarım

Papara’ya internet üzerinden veya mobil uygulamasını indirip hesap açıp hemen kullanabilirsiniz.  İninal’da ise  hesabı internet üzerinden açıp en yakın satış yerlerine giderek ininial card almanız gerekmektedir. ininal kart ücreti 5 TL‘dir.

  • Herhangi bir  ücreti varmı ?

Paparada hiç bir ücret yoktur. İninal’da her ay hesabında para var ise 2 TL hesap ücreti yok ise hesap ücreti ödemiyorsun. İninal da Kart alırsan 5 TL ödersin.

  • Hesabımdaki parayı nasıl çeker  kullanırım ?

Paparada istediğin herhangi bir hesaba eft  veya fatura ödeme yapabilirsin. İninal da ise Kart ile sadece bu parayı alışverişte ödemede kullanabilirsin. İninal da nakit çekim yoktur ve parayı senin kart ile harcaman gerekmektedir.

  • Hesabıma nasıl para yüklerim ? 

Paparada en yakın faturamatikten komisyon almadan direk hesaba para yatırılabiliyor. İninialda kart ile en yakın ing bank atm den veya havale ile para yatırılabiliyor.

  • İninal Kart Nerelerde geçerlidir ?

Kredi kartının geçtiği her yerde geçerlidir.  

  • Eft saati geçtikten sonra Eft yapabilirmiyim ?

Papara hesabınız ile para transferi için zaman kısıtlamanız yoktur. İstediğiniz her an Papara bakiyenizi başka bir Papara hesabına aktarabilirsiniz. Öte yandan bankalar arası yapılan EFT işlemlerinden çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde paranızı bir banka hesabından başka bir banka hesabına aktarabilirsiniz.Örneğin; A bankasındaki bakiyeyi B bankasına aktarmak istiyorsunuz. Ve EFT işlem saati de geçti. Tek yapmanız gereken A bankasındaki bakiyenizi Papara Hesabınıza yüklemek. Papara’nın neredeyse tüm bankalarda hesabı bulunduğundan, işlemleriniz EFT değil Havale olarak gerçekleşir. Sonrasında Papara hesabınızdan para gönderdiğiniz kişi de aynı şekilde parasını istediği banka hesabına çekebilir.

  • Hesabım Çalınırmı ?

Çalınmama garantisi verilmez tabi fakat ama herhangi bir işlem yapmak için sisteme girerken mobil onay ile giriş yapılabiliyor.

 

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.