S4 Android Telefonlara Rom Yükle Resimli Anlatım

0
3899

 S4 Android Telefonlara Rom Yükle Resimli Anlatım
Yazılım aşamasına geçmeden evvel cihazdaki tüm önemli dosyalarınızı, belgelerinizi, fotoğraflarınızı ve rehberinizi yedeklemeyi unutmayın. Yedekleme işlemini samsung kies programı ile de yapabilirsiniz. Yedeklemeyi yaptıktan sonra telefonun şarj durumunun %50 ve üzerinde olmasına önem gösterin. Şarj seviyesi %50 ve altındaysa yazılım yükleme işlemlerine başlamayın. Yazılım yükleme sırasında şarj durumu veya diğer sebeplerden ötürü telefon kapanırsa daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Yedekleme ve şarj durumu ayarlandıktan sonra alttaki linklerin birinden yazılım dosyasını indirip daha sonra anlatılan adımları tek tek uygulamaya geçebilirsiniz. Rom yükledikten sonra cihazınız garanti dışı kalabilir, arızalanabilir sorumluluk size aittir. Bunları düşünerek yükleme işlemini yapınız.
İndirilecekler
Samsung Galaxy S4 5.0.1 (GT-I9505) ROM
İNDİR
Samsung  Cihazlar için Model Numarasına Göre Arayarak Bulacağınız  ROM
İNDİR
Odin v3.09
İNDİR
USB Sürücüleri
İNDİR
ROOT PROGRAMI 
İNDİR 
Yukarıdan telefonunuza rom dosyasını indirdiyseniz aşağıdaki adımları takip ederek yazılım yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

İlk önce USB sürücülerimizi kuruyoruzTelefonunuzdan “Ayarlar – Daha fazla – Geliştirici Seçenekleri” giriyoruz ve USB Hata Ayıklama’yı etkinleştiriyoruz.
*Geliştirici Seçenekleri’ni göremiyorsanız, Cihaz Hakkında bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez ard arda tıklayın

*Telefonu root programı ile root işlemini yapıyoruz.

*Telefonumuzu kapatıyoruz ve “Ses Kısma+Ana Menü+Güç” tuşlarına aynı anda basarak “Download Mode” açıyoruz. Gelen ekranda “Ses Açma” tuşuna basarak devam ediyoruz. Telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

*Odin programını çalıştırıyoruz. Program telefonunuzu tanıyacaktır.

*Odin programında “Auto Restart ,Re-Partition, Reset Time” kutucuklarını işaretliyor, AP (PDA) , BL,CP,CSC,PIT kısımlarına  rom dosyamız olan .tar.md5 uzantılı dosyayı seçiyoruz.(.md5 uzantısını hata alırsanız silip öyle yeniden başlatın.)
Her şey tamamsa “Start” butonuna basarak işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

s4 odin room yükleme
S4 Android Telefonlara Rom Yükle Resimli Anlatım

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.