WEB Programlama ve Tasarımı

WEB Programlama ve Tasarımı

Dinamik web Tararım

Statik Web Tasarım

Flash Web Tasarım

 

Web programlama bir web sitesi oluşturmak için gerekli kaynak kodu yazmak demektir. En basit anlamıyla HTML sayfalarını yazmak anlamına gelir. Ancak günümüzde birçok Web sitesi HTML sayfalarında Javascript teknolojisini de kullanmaktadır; ayrıca dinamik web sitelerinde bir de veritabanı dediğimiz bir bilgi deposu söz konusudur; bu veritabanında sitedeki değişken veriler (ürün bilgileri, personel listesi, adresler vs.) depolanır. Bu bilgileri veritabanından okuyacak ve yazacak script ve programlar oluşturularak site ziyaretçilerinin en güncel bilgilere ulaşabilmesi sağlanmaktadır. Günümüzün web siteleri için sadece HTML kodlama değil, Javascript ile istemci tarafında programlama, CSS ile içeriği görsel olarak biçimleme ve PHP/ASP/JSP/ASP.NET vb. gibi dillerle sunucu tarafında programlama çalışmaları yapılabilmektedir. Neden Web Programlama Hizmetine İhtiyaç Duyarım?

  • Dinamik web siteleri yapılabilmesi için web programlama gerekmektedir, çünkü verilerin bir veritabanında depolanması ve oradan çağrılması gerekmektedir.
  • Statik web sitelerinde istemci tarafında (yani tarayıcı/browser tarafında) Javascript programlama çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Form giriş kontrollerinde, dinamik hesaplamalarda vb. gibi birçok konuda Javascript’ten yararlanılmaktadır.
  • Özellikle son yıllarda ortaya çıkan AJAX teknolojisi ile web siteleri/sayfaları masaüstü programların yeteneklerine kavuşmaya başlamıştır. Sözkonusu AJAX teknolojileri için yine Javascript kullanılmaktadır ve hatta tüm bu teknojileri bir paket halinde sunabilen framework’ler ortaya çıkmıştır ve bu sayede çok daha hızlı sonuçlar üretilebilinmektedir.
  • Özet olarak grafik olarak tasarlanmış bir sitenin hayata geçirilebilmesi için (günümüzün teknolojileri de gözönüne alındığında) ileri düzeyde teknik bilgi gerekmektedir.
  • Tasarımı ortaya çıkmış bir projenin, fikrin sahibi olabilir ve bu tasarımınızı internet ortamına taşımak isteyen biri olabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz teknik altyapı ve desteği (barındırma, kodlama, programlama, analiz, modelleme, projelendirme vb.)MESUT PEK ile iletişime geçebilrsiniz.
 Yaptığımız web siteler:Dernek,Emlak,Rent a Car,Galeri,E-ticaret,Blog,Kişisel Web Sayfası,Oyun Sitesi,Proje web Sayfaları,Matbaa ,Spor Salonu,Kuaför,Resmi gazete ile yayınlanan Ticaret Yapan firmalara ait yasal web siteler …

 

 

İletişim için Mail adresi :info@mesutpek.com ||  mesutpek@hotmail.com || Tel:553 605 7158

Referans listesine Sancaktepe Bilişim sayfasından ulaşabilirsiniz…